Uroczysko Karpiowe

Udogodnienia:

Punkt sanitarny, Możliwość wywózki zestawów modelami RC, Możliwość wywózki zestawów pontonem lub łódką, Zaplecze gastronomiczne, Możliwość zakupu artykułów wędkarskich, Możliwość rozbicia namiotu, Zwierzęta domowe są akceptowane

Opis łowiska:

Akwen „Uroczysko Karpiowe” to jedno z największych łowisk komercyjnych w Polsce, o dużej populacji dorodnych ryb karpiowatych. Powierzchnia lustra wody to ok. 52 ha, a głębokość dochodzi do 3 m. Na zbiorniku znajdują się tylko 33 stanowiska, dające wędkarzom komfort łowienia
i biwakowania podczas dłuższych zasiadek, z dostępem do toalet polowych.

Teren na którym znajduje się łowisko należy do obszaru chronionego Natura 2000. To urokliwy zakątek z piękną, nieskażoną przyrodą oraz wspania łym widokiem na Beskidy. Zbiornik charakteryzuje urozmaicona linia brzegowa z łatwym dostępem do wody oraz bogaty drzewostan porastający nabrzeże, dający ukojenie w upalne dni.

Bezpieczne odległości pomiędzy stanowiskami i wytyczona przez środek jeziora strefa buforowa szerokości 10 metrów, zapewniają bezkonfliktowe wywożenie zestawów modelami na radio, pontonami lub łodziami wiosłowymi, w szczególności karpiarzom łowiącym na dużych odległościach. Olbrzymim atutem łowiska jest jego położenie oraz łatwość dojazdu. Zlokalizowane jest w zacisznej części województwa śląskiego, w miejscowości Ligota koło Czechowic-Dziedzic, oddalone o zaledwie 4 kilometry od drogi ekspresowej DK1 (Katowice-Bielsko).

 

 

 

Regulamin łowiska

 1. Korzystanie z łowiska i przebywanie na jego terenie zobowiązuje do ścisłego przestrzegania niniejszego regulaminu.
 2. Połów i pobyt na łowisku wyłącznie po wcześniejszym wykupieniu zezwolenia, niezwłocznie po przybyciu. Wykup zezwolenia jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu łowiska oraz regulaminu wynajmu przyczep.
 3. Zezwolenie uprawnia do połowu na dwie wędki metodami rzutowymi, wywózką modelami pływającymi, pontonem lub łodzią wiosłową (obowiązkowo kapok lub koło ratunkowe )
 4. Znacznik pola nęcenia w postaci uchylnej tyczki tzw. markera maksymalnie jeden na wędkę. Marker rzutowy jeden na stanowisko.
 5. Minimalne średnice żyłek: karpiowe minimum 0,30 mm , spławikowe, feeder minimum 0,18 mm
 6. Dopuszczone wszystkie modele haków zadziorowych z wyłączeniem haków typu Longshank tzw. bananów
 7. Dopuszczone jest nęcenie: pelletem, kulami proteinowymi, zanętami sypkimi,kukurydzą w formie płatków oraz ziarnami,żywymi przynętami naturalnymi (takimi jak rosówki, robaki czerwone, robaki białe, itp.)
 8. Zakazane jest nęcenie ziarnem kukurydzy.
 9. Wymagane jest posiadanie: podbieraka o rozstawie ramion min. 100cm, maty typu „wanna” bądź „kołyska”, środka do dezynfekcji,worka karpiowego lub siatki dopuszczonej regulaminem P Z W.
 10. Dopuszczony połów wyłącznie metodami gruntowymi i spławikowymi ryb karpiowatych i jesiotra.
 11. Złowione okazy na czas sesji zdjęciowej lub filmowej muszą bezwzględnie być przechowywane w matach.
 12. Ewentualna zmiana stanowiska wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu z obsługą łowiska.
 13. Kradzież i kłusownictwo ryb oraz niszczenie wyposażenia należącego do łowiska podlegają sankcjom określonym w prawnie cywilnym i w prawie karnym.
 14. Obsługa nie odpowiada za wypadki losowe i rzeczy pozostawione przez osoby korzystające z łowiska. Nie ponosimy także odpowiedzialności za uszkodzone sprzęty wędkarskie czy samochody.
 15. Osoby posiadające zezwolenie odpowiadają za osoby im towarzyszące
 16. Osoby towarzyszące przebywające na łowisku zobowiązane są do uiszczenia opłat.
 17. Istnieje możliwość wypożyczenia łodzi wiosłowych.
 18. Osoby obsługujące łowisko mają prawo do kontroli zezwolenia i dowodu tożsamości oraz sprzętu łowiącego.
 19. Dozwolony dojazd ze sprzętem wypakowanie i odstawienie pojazdu na parking niestrzeżony dotyczy stanowisk: 1-14, 19-27 (powyżej trzech dób można pozostawić jedno auto na stanowisku).
 1. Stanowiska 28-33 można rezerwować na minimum trzy doby z możliwością pozostawienia samochodu na stanowisku.
 2. Na stanowiskach 15-18 można pozostawić samochód na stanowisku.

22.Zabrania się:

a)kąpieli w łowisku

b) spożywania alkoholu

c) zakłócania spokoju innym użytkownikom łowiska

d) palenia ognisk (dozwolony grill)

e) zaśmiecania terenu łowiska (pozostawiamy czyste stanowisko). Śmietnik znajduje się przy budynku.

f) ingerencji w linię brzegową

g) niszczenia wyposażenia łowiska

h) pozostawiania pojazdów na stanowiskach

i ) zakaz łowienia na plecionki wyłącznie materiały przyponowe

j) zakaz połowu metodą spinningu

23.Osoby złapane na kradzieży lub uszkadzaniu ryb, podlegają każe pieniężnej w wysokości  1000 zł/kg.

24.Osobie wykupującej zezwolenie przysługuje możliwość zabrania jednej sztuki leszcza lub karasia, po uprzednim poinformowaniu obsługi łowiska.

25.Łowisko może odmówić przyjęcia gościa, który podczas poprzedniego pobytu rażąco naruszył regulamin łowiska, wyrządzając szkodę, albo też w inny sposób zakłócił spokojny pobyt gości lub funkcjonowania łowiska.

26.Zadatek (połowa sumy za pobyt) prosimy wpłacać najpóźniej na miesiąc przed przyjazdem na łowisko. Dłuższe pobyty w sezonie letnim, pobyty świąteczne czy weekendowe w sezonie głównym, należy wpłacić do tygodnia po dokonanej rezerwacji. Resztę sumy regulujemy zaraz po przyjeździe, przy meldunku.

27.Przy zakończeniu pobytu na łowisku, proszę zgłosić się do rybaczówki w celu złożenia podpisu w książce meldunkowej. Ta sama procedura dotyczy przyjazdu na łowisko.

28.Osoby nie przestrzegające niniejszego regulaminu będą wyproszone z łowiska, bez zwrotu poniesionych kosztów.

29.Budynek rybaczówki dostępny do korzystania dla gości, w godzinach 8 – 21

30.Informujemy że zgodnie z art. 81 ust. 1 z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych ( tekst jednolity – Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 63; ze zm.) mamy prawo do umieszczania zdjęć z zawodów w mediach społecznościowych , oraz na stronie www.uroczyskokarpiowe.pl w formie relacji z zawodów.

Ponadto zgodnie z ustawą RODO firma Uroczysko Karpiowe nie będzie udostępniać danych osobowych  osób meldujących się na łowisku, biorących udział w zawodach, a wszelkie dokumenty pozostają w miejscu zabezpieczonym przed osobami z zewnątrz.

Obowiązuje metoda ZŁÓW i WYPUŚĆ „NO KILL”

Nie dostosowanie się do zasad regulaminu skutkować może, wykluczeniem z dalszego pobytu, bez zwrotu poniesionych kosztów w interesie wszystkich innych wędkarzy chcących kulturalnie spędzać czas na łowisku.

 

 

 

Cennik

Doba łowienia (godz.12:00-12:00) – 100zł / doba / osobę
Dwie doby – 90zł / doba / osobę
Trzy i więcej dób – 80zł / doba / osobę
Wypożyczenie łódki na dobę – 20 zł, trzecia wędka – 20zł / doba
Osoba towarzysząca 10 zł / doba

Prysznic, ładowanie telefonów i akumulatorów, wi-fi, niestrzeżony parking – bezpłatne.

Po dokonanej rezerwacji prosimy o wpłatę zadatku na konto połowy wartości pobytu najpóźniej dwa tygodnie przed przyjazdem. W tytule przelewu: Imię, Nazwisko, Numer stanowiska, Data pobytu, Telefon kontaktowy. Zadatek nie podlega zwrotowi.

link z danymi do przelewu: http://uroczyskokarpiowe.pl/rezerwacje-i-cennik/

 

 

 

Rodzaj rezerwacji stanowisk

 • Telefoniczna pod numerem telefonu +48 668 729 599 / 698 762 327

 

Zdjęcia łowiska:
Lokalizacja łowiska:
Menu