Łowisko Rybieniec

Udogodnienia:

Punkt sanitarny, Możliwość wywózki zestawów modelami RC, Możliwość wywózki zestawów pontonem lub łódką, Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego, Parking przy stanowisku, Możliwość rozbicia namiotu, Zwierzęta domowe są akceptowane

Opis łowiska:

Jezioro Rybieniec to 19 hektarowy akwen położony na północnych obrzeżach wsi Rybno Wielkie, ciągnie się w kierunku północnym aż do wsi Rybieniec. Kształt zbiornika jest nieregularny, wydłużony w kierunku z południowego na północy. Długość maksymalna wynosi 1250 m, zaś szerokość 200 m. Wskaźnik wydłużenia zbiornika 7,4. Obrzeża zbiornika są dość ostro wzniesione od zachodniej i wschodniej strony. Otoczenie zbiornika stanowią pola uprawne. Na północnym brzegu znajduje się kilka gospodarstw wiejskich. Zarówno południowa jak i północna zatoka jeziora jest dość płytka, głębokość sięga tu zaledwie 1,5 metra, praktycznie na całej powierzchni zatoki te są mocno porośnięte trzciną i pałką wąskolistną. Zbiornik zasadniczy nie zarośnięty roślinnością znajduje się w środkowej części jeziora, jest on stosunkowo płytki (max. głębokość wynosi 4,2m) ze średnią głębokością 3 m. Dno zbiornika jest dość regularne, prawie całe dno poza wąskim pasem mineralnym zalegają osady organiczne o miąższości 10-30cm. Od strony północnej jezioro zasilane jest okresowo ciekiem wypływającym z Jeziorka Olekszyn. Zlewnię jeziora stanowią pola uprawne i łąki. W części południowej zbiornik połączony jest rowem z jeziorem Rybno.

 

 

 

Regulamin łowiska

Opłaty jednodniowe

 1. PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK

Zezwolenie na połów ryb ( 3 wędki z brzegu) – cena 70 zł

( dotyczy tylko połowu metodą gruntową upoważnia do korzystania z środków pływających w celu wywozu zanęty i przynęty), oraz holowania ryb w obrębie swojego stanowiska.)

Doba rozpoczyna się o godzinie 12.00 a kończy o godzinie 12.00 dnia następnego.

 1. ZEZWOLENIE WEEKENDOWE .

Obowiązuje od piątku godziny 12.00 do niedzieli godziny 15.00 –  cena 300 zł  – 2 osoby na stanowisku .

Nie dotyczy rezerwacji ” last minute ” dokonywanych bezpośrednio przed weekendem – środa, czwartek  )  –

informacje tel. 605 562 562

 1. a) wypożyczenie łodzi – 10 zł
 2. b) wypożyczenie maty – 20 zł + kaucja 150 zł
 3. c) dopłata do osoby towarzyszącej – 50 zł
 4. d) opłata za sprzątanie stanowiska – 20 zł

 

Zasady połowu na łowisku :

 1. Zbiornik dopuszczony jest do użytkowania tylko dla posiadaczy ważnego zezwolenia na połów wraz z aktualną kartą wędkarską. Sprzedaż zezwoleń prowadzi dzierżawca/opiekun łowiska z siedzibą w Skokach przy ulicy Sienkiewicza 17, jak również wybrane sklepy wędkarskie. Zakup zezwolenia, jest jednoznaczny z przyjęciem do wiadomości i przestrzegania przedstawionych poniżej zasad korzystania z łowiska. Na łowisku mogą przebywać tylko osoby posiadające wykupione zezwolenie. Zezwolenie należy posiadać przy sobie podczas połowu i przebywaniu na łowisku, okazywać na żądanie Państwowej Straży Rybackiej, Społecznej Straży Rybackiej, Policji, Dzierżawcy wody i osobom upoważnionym przez dzierżawcę legitymujących się legitymacją opiekuna łowiska.
 2. Od 2013 roku wprowadza się zakaz połowu ryb na martwą lub żywą rybkę.
 3. Dzierżawca zastrzega sobie prawo zmiany limitów i wymiarów ochronnych. Związane jest to z prawidłową gospodarką rybacką w zbiorniku.
 4. Dzierżawca zastrzega sobie prawo wyłączenia łowiska z wędkowania podczas organizowania różnego rodzaju imprez takich jak np. zawody wędkarskie.

W takim przypadku w miarę możliwości postara się powiadomić wszystkich użytkowników o zaistniałym fakcie z tygodniowym wyprzedzeniem.

 1. Na całym zbiorniku obowiązuje zakaz rozpalania ognisk, spożywania alkoholi wysokoprocentowych, zaśmiecania linii brzegowej i zbiornika, wyrzucania niedopałków papierosów na brzeg lub do wody, wycinania drzew , łamania gałęzi, parkowania samochodów poza miejscami wyznaczonymi w obrębie łowiska, wyrzucania węgli z grillów, głośnego zachowania.
 2. Zabrania się samodzielnej budowy stanowisk wędkarskich i pomostów wędkarskich, wycinania trzciny i drzew.
 3. Podczas połowu z łodzi obowiązuje zakaz wpływania w trzcinowiska ( z zakazu wyłączony jest okres IX-XII), cumowanie łodzi możliwe jest tylko w miejscu wyznaczonym przez dzierżawcę.
 4. .Złamanie powyższych zasad oraz jakiekolwiek zachowanie niezgodne z ogólnie przyjętymi normami, powoduje utratę zezwolenia bez zwrotu kosztów a także możliwości odmówienie sprzedaży zezwolenia w przyszłości. Dzierżawca/opiekun łowiska jak i osoby przez niego wyznaczone mają prawo kontroli zachowania zasad i rozstrzygania w kwestiach spornych w nich nie wymienionych.
 5. W kwestiach nie poruszonych w niniejszym regulaminie zastosowanie mają przepisy amatorskiego połowu ryb zgodnie z regulaminem PZW.

UWAGA!!!! Wykupując zezwolenie wyrażasz zgodę na dokonywanie przez dzierżawcę, lub osób przez niego wyznaczonych kontroli środka transportu i rzeczy osobistych w przypadku podejrzenia o zabranie ryb ponadlimitowych lub innego niewłaściwego zachowania. Dzierżawca zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu. W przypadku naruszenia niniejszego regulaminu dzierżawcy przysługuje prawo cofnięcia zezwolenia bez odszkodowania.

 

Wyposażenie obowiązkowe dla osób łowiacych  metodą gruntową.

– obowiązuje zasada „złów i wypuść” – dotyczy wszystkich gatunków ryb

– do połowu używamy wędzisk karpiowych dwu lub trzy składowych o krzywej ugięcie minimum 2,5lbs

( zakaz połowu  na wędziska teleskopowe )

– wprowadza się całkowity zakaz połowu metodą spławikową i feederową.

– obowiązującą metodą połowu jest metoda włosowa

– mata do odchaczania ryb tylko typu „kołyska” lub „łódka” (o bokach minimum 20cm)

– podbierak o rozstawie ramion minimum 80 cm.

– łowiąc metodą wywózki konieczność stosowania przyponu strzałowego z materiału mono o średnicy minimum 0,50mm.

– żyłka główna o średnicy minimum 0,30mm lub plecionka o wytrzymałości minimum 10kg.

– zestawy powinny być tak skonstruowane, aby w przypadku zerwania zestawu ryba miała możliwość uwolnienia się z ciężarka.

– zakaz przetrzymywania ryb w workach , złowione ryby należy zważyć i sfotografować natychmiast po złowieniu. Zasada ta nie dotyczy połowu podczas zawodów wędkarskich lub po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu tego z właścicielem łowiska. W takiej sytuacji telefon do właściciela jest całodobowy można dzwonić 24h/dobę.

– obowiązuje zakaz rozkładania podłóg w namiotach

 1. Zezwolenie na połów ryb ( spining z łodzi obowiązuje zasada „złów i wypuść” ) – 80 zł/dzień/os. – od świtu do zmierzchu
 2. a) wypożyczenie łodzi 2 osobowej – dopłata 10 zł  + kaucja zwrotna 50 zł.
 3. b) wypożyczenie łodzi 2-3 osobowej – dopłata 20 zł. + kaucja zwrotna 100 zł.

Standardowe wyposażenie łodzi:

Łódź 2 osobowa ( kotwica, wiosła, wylewka )

Łódź 2-3 osobowa- nowa ( kotwica, wiosła, mata do wyhaczania ryb, wylewka)

Łodzie wydawane są w godzinach 7.00 – 8.00

Zdawanie wypożyczonych łodzi w godzinach 17.00 – 18.00

Godziny wydawania i przyjmowania łodzi mogą ulec zmianie po wcześniejszym uzgodnieniu z opiekunem łowiska ( Pan Marian tel.666 909 351 ).

Obowiązuje zasada oddajesz łódź w takim stanie w jakim ją pobrałeś. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń łodzi kaucja przepada na poczet ewentualnych

napraw.

 Wyposażenie obowiązkowe:

– plecionka na kołowrotku minimum 10kg wytrzymałości, nie stosujemy żyłek przy spiningowaniu.

– przypon stalowy długość minimum 30cm wytrzymałość minimum 10kg.

– wszystkie haczyki bezzadziorowe.

– mata do odhaczania ryb.

– przyrządy do odhaczania ryb, rozwierak i szczypce minimum 20cm

– zakaz używania chwytaków szczypcowych do podbierania ryb

 

 

 

Cennik

1. PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK.

Zezwolenie na połów ryb ( 3 wędki z brzegu) – cena 70 zł

( dotyczy tylko połowu metodą gruntową upoważnia do korzystania z środków pływających w celu wywozu zanęty i przynęty), oraz holowania ryb w obrębie swojego stanowiska.)

Doba rozpoczyna się o godzinie 12.00 a kończy o godzinie 12.00 dnia następnego.

2. ZEZWOLENIE WEEKENDOWE.

Obowiązuje od piątku godziny 12.00 do niedzieli godziny 15.00 –  cena 300 zł  – 2 osoby na stanowisku .

Nie dotyczy rezerwacji ” last minute ” dokonywanych bezpośrednio przed weekendem – środa, czwartek  )  – informacje tel. 605 562 562

a) wypożyczenie łodzi – 10 zł

b) wypożyczenie maty – 20 zł + kaucja 150 zł

c) dopłata do osoby towarzyszącej – 50 zł

d) opłata za sprzątanie stanowiska – 20 zł

 

 

Rodzaj rezerwacji stanowisk

 

Zdjęcia łowiska:
Lokalizacja łowiska:
Menu