Łowisko Pogalewo

Udogodnienia:

Punkt sanitarny, Możliwość wywózki zestawów modelami RC, Możliwość wywózki zestawów pontonem lub łódką, Zaplecze gastronomiczne, Dostęp do prądu na stanowisku, Domki letniskowe, Możliwość zakupu artykułów wędkarskich, Parking przy stanowisku, Możliwość rozbicia namiotu, Zwierzęta domowe są akceptowane, Restauracja z dowozem na stanowiska

Opis łowiska:

Staw leży w cichej malowniczej okolicy bez zabudowań z dala od miasta nad samą dziką i nieuregulowaną rzeką Odrą w otoczeniu lasów i łąk. Historia akwenu zaczyna się przed wojną. Akwen powstał na skutek wydobycia gliny. Wydobycie zostało zakończone ponad 50 lat temu, od tego czasu zbiornik należał do PZW i był systematycznie zarybiany karpiem.

Zbiornik nie należy do dużych, ma powierzchnię 3,5ha. Linia brzegowa jest bardzo urozmaicona co daje sporo możliwości połowu. Występują tu bardzo różne gatunki roślinności wodnej. Dno zbiornika waha się od 1,5m w strefie przybrzeżnej, okolicach trzcinowisk i wysepek do 8m na środku zbiornika. Średnia głębokość wynosi 3-4m. Woda jest przepływowa i stosunkowo głęboka co daje znakomite warunki dla tutejszych ryb.

Od 2011 roku łowisko jest systematycznie zarybiane dużymi karpiami i amurami. Największe wpuszczone przez nas karpie i amury miały 20-27kg. Łowisko jest stale zarybiane rybami w granicach 20kg. W zbiorniku pływa już 7 karpi i 11 amurów o masie przekraczającej 20kg.

 

 

 

Regulamin łowiska

(obowiązuje od 01.01.2021)

I REZERWACJE

 1. 1. Rezerwacji stanowisk można dokonać  całodobowo przez formularz kontaktowy/rezerwacyjny, adres e-mail. Telefonicznie w godzinach od 10:00 – 19:00 pod numerem 603534653.
 2. 2. W treści rezerwacji należy podać imiona i nazwiska osób wędkujących, numer telefonu, datę przyjazdu, datę wyjazdu, numer stanowiska, informację dodatkowe (rezerwacja domku/rezerwacja pontonu).
 3. 3. Każda rezerwacja musi być potwierdzona poprzez e-mail zwrotny lub kontakt telefoniczny/sms.
 4. 4. Do wędkowania wydzielonych zostało tylko 5 dwuosobowych stanowisk. Na każdym stanowisku znajduje się domek, z możliwością jego wynajęcia.
 5. 5. Rezerwacja dotyczy pełnej obsady stanowiska – dwie osoby łowiące. Dopuszczony jest przyjazd w trzy osoby łowiące na jedno stanowisko (max 6 wędek). W takiej sytuacji nie ma dopłaty za trzecią osobę. Opłacie podlega stanowisko dwuosobowe – 160zł/doba.
 6. 6. Rezerwacja musi zostać w całości opłacona najpóźniej 30 dni przed przyjazdem.W przypadku braku wpłaty na 30 dni przed terminem rezerwacja zostanie anulowana. W przypadku rezerwacji całego łowiska, majówki i innych długich weekendów właściciel łowiska może wymagać wcześniejszej wpłaty.
 7. 7. Osoba rezygnująca z rezerwacji ma obowiązek niezwłocznie powiadomić o tym fakcie telefonicznie, bądź poprzez wysłanie wiadomości sms na numer telefonu przeznaczony do rezerwacji. Brak odwoływania rezerwacji będzie skutkował brakiem możliwości dokonywania rezerwacji łowiska za zasadach ogólnych.
 8. 8. W przypadku gdy rezerwujący stanowisko nie stawi się na łowisku w zarezerwowanym przez siebie terminie i nie poinformuje wcześniej o rezygnacji z wędkowania w wyznaczonym terminie, wówczas opłata za wędkowanie nie będzie zwracana.
 9. 9. Doba trwa od godziny 12:00 do godziny 12:00 dnia następnego.

II REGULAMIN 

 1. 10. Wszystkie ryby objęte są całkowitą ochroną, obowiązuje zasada “złów i wypuść”.
 2. 11. Wędkowanie dozwolone jest wyłącznie w wyznaczonych miejscach, maksymalnie na trzy wędki/os (6 wędek stanowisko),  stanowiska wydzielone są stałymi markerami na wodzie.
 1. 12. Wymagane jest posiadanie:

–   odpowiedniego sprzętu karpiowego służącego do połowu karpi, zakaz wędkowania na sprzęt przeznaczony do łapania na tzw. feeder, method feeder

–   dużego podbieraka o rozstawie ramion minimum 1m,

–   środka antyseptycznego do odkażania ran, każdej wyholowanej rybie należy zdezynfekować ranę po haczyku jak i inne zauważone otarcia (środek można nabyć na łowisku)

–   maty karpiowej / kołyski –  transportowanie ryb w celu odhaczenia, wypuszczenia czy sfotografowania dozwolone jedynie w macie,

–   środka pływającego (ponton lub niewielka łódka) należy korzystać z niego w przypadku zaparkowania ryby w zaczepie,

–   zestawy karpiowe z bezpiecznych klipsem, lub centryczne przelotowe bezpieczne,

–   żyłek o średnicy co najmniej 0,35mm.

 1. 13. Na łowisku dozwolone jest:

–   używanie środków pływających przez cała dobę w obrębie swojego stanowiska na własną odpowiedzialność, obowiązkowo w kamizelce ratunkowej,

–   korzystanie z łódek zdalnie sterowanych,

–   nęcenie pelletem, kulami proteinowymi, stick mix’ami, oraz ugotowaną kukurydzą (miękką) i orzechem tygrysim

–   stawianie markerów na wodzie, natomiast przed opuszczeniem łowiska znaczniki muszą zostać zabrane z łowiska

–   używanie haków z zadziorem, mikrozadziorem, jak i bezzadziorowych.

 1. 14. Na łowisku zabrania się:

–   stosowania plecionek jako linki głównej

–   stosowania przyponów strzałowych oraz lead corów.

–   siłowego holowania ryb.

–   nęcenie surową, niedogotowaną kukurydzą lub źle przygotowanymi orzechami tygrysimi.

–   fotografowania złowionych ryb na stojąco – dozwolone jest wyłącznie nad matą.

–   wędkowania metodą inną niż włosową (spinning, method feeder, feeder, spławik, łowienie “na żywca

–   wypływania poza obręb swojego łowiska bez zgody właściciela łowiska i osób wynajmujących inne stanowiska.

 1. 15. Osoby obsługujące łowisko mają prawo do kontroli sprzętu oraz zestawów końcowych łowiącego w przypadku zastrzeżeń.
 2. 16. Złowionych ryb nie wolno przetrzymywać, należy je wypuszczać zaraz po sesji zdjęciowej.
 3. 17. Ryby wyjątkowo słabe, zranione, z oznakami choroby, ranami lub krwawiące z pod pokrywy skrzelowej należy przechować i niezwłocznie pokazać obsłudze łowiska.

III PRZEPISY PORZĄDKOWE 

 1. 18. Parkować samochody należy wyłącznie w wyznaczonym miejscu przy każdym stanowisku, nie bliżej niż 15m od linii brzegowej, zakaz poruszania się samochodami po terenie łowiska.
 2. 19. Na łowisku zabrania się:

–   rozpalania ognisk na terenie całego łowiska.

–   niszczenia zieleni poprzez samowolne wycinanie drzew, krzewów, trzcin, robienie podpórek z gałęzi, naruszania linii brzegowej

–   używanie kamieni znajdujących się na stanowiskach jako ciężarki.

–   kąpieli w łowisku.

–   zaśmiecania terenu. Stanowisko po zakończeniu wędkowania należy pozostawić w czystości. Śmieci po zakończeniu pobytu należy w  szczelnych związanych workach pozostawić na stanowisku lub zanieść do śmietnika zlokalizowanego przy wjeździe na teren łowiska. Worki na śmieci dostępne są bezpłatnie u gospodarza łowiska

–   śmiecenia poprzez rozrzucanie niedopałków papierosów, łupków słonecznika itp.

–   załatwiania potrzeb fizjologicznych poza WC

–   niszczenia mienia łowiska, stanowisk i wszystkiego co się na nim znajduje

 1. 20. Przyjazd na łowisko z psem jest dozwolony. Należy go trzymać w obrębie własnego stanowiska. Odchody zostawione po zwierzętach, muszą zostać usunięte przez właściciela zwierzęcia – osoby rezerwującej stanowisko.
 2. 21. Osoba korzystająca z łowiska ma obowiązek zachowywać się zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami dobrego wychowania i nie utrudniać wędkowania na sąsiednich stanowiskach.
 3. 22. Teren łowiska jest monitorowany. Dane uzyskane z monitoringu wykorzystywane będą jedynie przeciwko osobom naruszającym postanowienia regulaminu łowiska.
 4. 23. Dokonanie rezerwacji lub wejście na teren łowiska jest jednoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu łowiska.
 5. 24. Łamanie Regulaminu oraz zachowanie niezgodne z ogólnie przyjętymi normami, powoduje wyproszenie z Łowiska bez możliwości zwrotu kosztów oraz odmówienie sprzedaży zezwolenia na wędkowanie w przyszłości.

 

 

 

Cennik

(obowiązuje od 01.01.2021)

Całe stanowisko 1 doba od  01.03 do 30.11

 • 1 osoba (max 6 wędek) – 160 zł
 • 2 osoby (max 6 wędek) – 160zł
 • 3 osoby (max 6 wędek) – 160zł
 • Osoba towarzysząca lub dziecko – Bezpłatnie

Całe stanowisko 1 doba od 01.12 do 29.02

 • 1 osoba (max 6 wędek) – 80 zł
 • 2 osoby (max 6 wędek) – 80 zł
 • 3 osoby (max 6 wędek) – 80 zł
 • Osoba towarzysząca lub dziecko – bezpłatnie

1 doba od 01.03 do 30.11

 • Domek – 80 zł
 • Wypożyczenie pontonu – 20 zł
 • Wypożyczenie silnika + akumulatora – 10 zł
 • Wypożyczenie playstation 4 + gry – 10 zł

1 doba od 01.12 do 29.02

 • Domek – 40 zł
 • Wypożyczenie pontonu – 10 zł
 • Wypożyczenie silnika + akumulatora – 10 zł
 • Wypożyczenie playstation 4 + gry – 10 zł

 

Rodzaj rezerwacji stanowisk

 • Rezerwacji stanowisk można dokonać przez formularz kontaktowy, adres e-mail lub telefonicznie pod numerem +48 603 534 653 w godzinach 10:00 – 19:00, poza tymi godzinami preferowany kontakt SMS, bądź mailowy.

link (formularz kontaktowy) – http://lowiskopogalewo.pl/kontakt.php

 

Zdjęcia łowiska:
Lokalizacja łowiska:
Menu