Udogodnienia:
Łowisko Kapry
Opis łowiska:
Łowisko Kapry to nowe łowisko karpiowe w Polsce, położone w województwie mazowieckim niedaleko Warszawy. Łowisko ma powierzchnię 15 ha i średnią głębokość 1-3 m. Dla wymagających karpiarzy łowisko oferuje houseboaty (pływające pomosty) a dodatkowymi atutami wody jest: dostęp do prądu na każdym stanowisku, możliwość skorzystania z prysznica oraz wypożyczenia kompletu zestawu biwakowego i sprzętu wędkarskiego.
Regulamin łowiska
1 Postanowienia ogólne
- Łowisko Kapry, dalej jako „łowisko”, oferuje usługi z zakresu rekreacji i sportu, w szczególności udostępnia możliwość amatorskiego połowu ryb, wypoczynku, edukacji przyrodniczej, a także organizacji imprez plenerowych i sportowych.
- Wędkowanie na łowisku jest dozwolone wyłącznie po zapoznaniu się z niniejszym regulaminem oraz po dokonaniu opłaty za połów ryb.
- Znajomość oraz akceptację niniejszego regulaminu każda osoba wędkująca potwierdza własnoręcznie złożonym podpisem na ZEZWOLENIU wydanym przez gospodarza lub opiekunów łowiska.
- W celu zachowania bezpieczeństwa, ładu i porządku łowisko jest całodobowo monitorowane. Informacja dotycząca stosowania monitoringu wizyjnego stanowi załącznik nr 1 do regulaminu.
- Łowisko jest czynne jest przez cały rok, przez całą dobę. Brama wjazdowa na teren łowiska jest otwarta w godz. 7:00-20:00.
2 Rezerwacja stanowisk oraz zezwolenia na wędkowanie
- Przyjazd na łowisko może nastąpić wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji stanowiska w systemie rezerwacyjnym na stronie www.stawypecickie.com.
- Gwarancja rezerwacji określonego stanowiska jest możliwa jedynie po dokonaniu przedpłaty (zadatku) w systemie rezerwacyjnym.
- Rezerwacja stanowiska przez pojedynczego wędkarza możliwa jest nie wcześniej niż na tydzień przed planowanym terminem przyjazdu.
- Każdy wędkarz, który ma zamiar przyjechać na łowisko z osobą towarzyszącą musi wcześniej o tym fakcie powiadomić opiekuna łowiska. Osoba towarzysząca ponosi opłaty przewidziane w cenniku.
- Obowiązują poniższe godziny rozpoczęcia i zakończenia wędkowania:
- rozpoczęcie wędkowania (po uprzednim zgłoszeniu terminu przyjazdu i uzyskaniu ZEZWOLENIA w rybaczówce):
- stanowiska z pomostami pływającymi – od godz. 16.00 do 20.00;
- stanowiska namiotowe – od godz. 16.00 do 20.00.
- zakończenie wędkowania:
- stanowisko z pomostami pływającymi – do godz. 15.30;
- stanowiska namiotowe – do godz. 15.30.
- W celu wystawienia ZEZWOLENIA należy okazać dowód tożsamości.
- Cennik opłat za łowienie znajduje się u opiekunów łowiska, w rybaczówce oraz na stronie internetowej.
- W razie wypadków losowych i braku możliwości przyjazdu na łowisko, zwroty przedpłaty (zadatku) będą rozpatrywane indywidualnie z zastrzeżeniem, że warunki atmosferyczne nie mogą być podstawą do zwrotu wpłaconej przedpłaty (zadatku). Zwrot przedpłaty (zadatku) przysługuje jedynie w sytuacji pełnej pokrywy lodowej na zbiorniku łowiska.
3 Stanowiska oraz wymagania dotyczące wędkowania
- Dla wędkarzy wyznaczonych zostało 11 dwuosobowych stanowisk (w tym jedno podwójne), oznaczonych na brzegu tabliczkami z numerami od 1 do 11
- Część stanowisk wyposażona jest w pomosty pływające.
- Obowiązkiem każdego wędkarza (po uzyskaniu ZEZWOLENIA na wędkowanie) jest dokładne sprawdzenie stanu stanowiska, w szczególności: pomostu pływającego, sprawności wyposażenia stanowiska oraz zgłoszenie ewentualnych uszkodzeń lub miejsc ingerencji w środowisko gospodarzowi lub opiekunom łowiska. Jeżeli uszkodzenia materialne nie zostały wcześniej zgłoszone, koszty naprawy ponosi osoba korzystająca ze stanowiska.
- Każdy wędkarz ma prawo łowić maksymalnie na 3 wędki.
- Każdy wędkarz ma obowiązek posiadać na stanowisku i używać:
- podbierak o rozstawie ramion przynajmniej 80 cm,
- matę karpiową o długości przynajmniej 100 cm wypełnioną wewnątrz miękkim wkładem lub tzw. kołyskę,
- preparat dezynfekujący rany ryb po ukłuciach haczyka,
- pojemnik do polewania ryb wodą,
- szczypce do wyhaczania ryb.
- Dopuszcza się możliwość rozbijania namiotów wyłącznie w obrębie zajmowanego stanowiska.
- Dopuszcza się możliwość sondowania, zanęcania, umieszczania zestawów końcowych i holu ryb ze środków pływających tylko w obrębie własnego stanowiska, wyznaczonego przez markery i oznaczonego na mapie łowiska.
- Używanie środka pływającego (łódki lub pontonu) wymaga założenia przez każdego z pasażerów atestowanego kapoku ratunkowego oraz posiadania co najmniej jednej latarki oświetlającej środek pływający od zmierzchu do świtu. Korzystanie ze środków pływających odbywa się na własną odpowiedzialność użytkownika.
- Zakazuje się używania silników spalinowych przy środkach pływających.
- Dopuszcza się możliwość korzystania z modeli zdalnie sterowanych.
- Zakazuje się stosowania łączenia leadcore z linką główną za pomocą krętlika oraz stosowania rurek antysplątaniowych.
- W przypadku łowienia „na zrywkę” zakazane jest używanie ciężarków zrobionych z ołowiu lub innych metali ciężkich.
- Zaleca się łowienie na tzw. zestaw z bezpiecznym klipsem.
- Żyłka główna nawinięta na kołowrotku nie może posiadać średnicy mniejszej niż 0,30 mm.
- Każdy wędkarz ma obowiązek okazania sprzętu opiekunowi łowiska na każdego jego żądanie. W przypadku użytkowania sprzętu niezgodnego z wymaganiami niniejszego regulaminu, o czym decyduje opiekun łowiska, wędkarz może zostać usunięty z łowiska bez prawa do zwrotu opłaty za ZEZWOLENIE.
- Wypożyczenie sprzętu na łowisku wiąże się z odpowiedzialnością materialną za ewentualne uszkodzenia. Wędkarz jest zobowiązany sprawdzić stan wypożyczanego sprzętu przy odbiorze. Wszelkie późniejsze zgłoszenia nie będą akceptowane, lecz rozliczane finansowo.
- Wypożyczony na Łowisku sprzęt po zakończonym wędkowaniu należy oddać obsłudze łowiska.
4 Obchodzenie się z rybami
- Na łowisku obowiązuje całkowity zakaz zabierania z łowiska jakichkolwiek gatunków ryb.
- Hol ryby powinien trwać jak najkrócej.
- Złowione ryby należy wypiąć z haka na macie karpiowej lub w podbieraku w wodzie, stosując za każdym razem środek dezynfekujący.
- Ze złowionymi rybami należy obchodzić się humanitarnie, bardzo delikatnie, dbając o ich zdrowie i bezpieczeństwo oraz polewać je wodą (nienagrzaną, wyłącznie ze zbiornika).
- W celu zważenia ryby należy skorzystać z przeznaczonego do tego worka do ważenia.
- Zdjęcia z rybą mogą być wykonywane tylko i wyłącznie nad przepisową matą lub kołyską, unosząc rybę niewiele ponad matę. Zakazuje się wstawania z rybą w rękach. Ważenie oraz sesja zdjęciowa nie może trwać dłużej niż 5 minut.
- Wszystkie złowione ryby należy po delikatnym wypięciu jak najszybciej wpuścić do wody. Zakazuje się przetrzymywania ich w workach karpiowych oraz wszelkiego rodzaju siatkach.
- W przypadku gdy wypuszczona ryby nie odpływa, należy spróbować delikatnie ją dotlenić. Jeśli ryba nie reaguje, należy bezzwłocznie powiadomić o tym gospodarza lub opiekuna łowiska.
- W sytuacji zauważenia bardzo mocnych zranień lub niepokojących zmian skórnych (owrzodzenia, wysypki, guzy) należy bezzwłocznie powiadomić opiekuna łowiska.
- Każdy wędkarz, który złowi rybę, która jest nowym rekordem łowiska proszony jest o powiadomienie o tym fakcie opiekuna łowiska. Do czasu przybycia opiekuna łowiska ryba powinna być przetrzymywana w worku karpiowym.
5 Przepisy porządkowe
- W trakcie wędkowania można korzystać z prądu dostępnego na stanowiskach lub w rybaczówce (za zgodą opiekuna łowiska).
- Każda osoba opuszczająca stanowisko zobowiązana jest pozostawić po sobie porządek pod rygorem braku możliwości uzyskania ZEZWOLENIA na wędkowanie w przyszłości.
- Śmieci należy zabrać z łowiska ze sobą lub pozostawić w kontenerze przeznaczonym do tego celu.
- Ze względu na siedliska ptaków na terenie Stawów Pęcickich, obowiązuje zakaz wstępu dla zwierząt domowych.
- Na łowisku zabrania się: zaśmiecania terenu łowiska, linii brzegowej i zbiornika, niszczenia, wycinania oraz łamania drzew, roślin i krzewów, niszczenia mienia łowiska, grillowania w obrębie houseboatów, palenia tytoniu wewnątrz houseboatów, rozpalania ognisk, kąpieli w łowisku, wprowadzania psów, załatwiania potrzeb fizjologicznych poza WC, głośnego zachowywania się i zakłócania prywatności innym osobom przebywającym na łowisku, nadużywania alkoholu, zażywania środków odurzających, spiningowania oraz łowienia na żywą, sztuczną i martwą rybkę, pozostawiania wędek z zestawami w wodzie bez nadzoru, nęcenia orzechem tygrysim, zanętami na bazie chleba, surowymi zbożami (tj. kukurydza, łubin, pszenica, jęczmień) oraz paszami, wchodzenia na lód i wędkowania spod lodu, pozostawiania w wodzie jakichkolwiek markerów, pozostawiania na stanowisku i w jego obrębie samochodów (z wyjątkiem wyznaczonych do tego celu miejsc po uzgodnieniu tej kwestii z opiekunami łowiska), prezentowania reklam i prowadzenia marketingu we wszelkiej formie bez ZEZWOLENIA gospodarza lub opiekunów łowiska.
- Osoby, które dokonały zniszczenia mienia na łowisku mogą być pociągnięte do odpowiedzialności cywilnej lub karnej.
- Dopuszcza się możliwość postoju samochodem przy stanowisku lub miejscu wyznaczonym przez opiekuna łowiska na czas niezbędny do wypakowania oraz zapakowania sprzętu. Po tym czasie samochód należy odstawić na wyznaczone miejsce.
- W trakcie pobytu na łowisku zakazuje się poruszania pojazdami do czasu zakończenia wędkowania i wyjazdu z terenu łowiska. W nagłych przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio właścicielem lub opiekunami łowiska.
- Wędkarze biorą na siebie pełną odpowiedzialność cywilną w związku z ewentualnymi zdarzeniami zagrażającymi ich życiu lub zdrowiu, podczas pobytu na łowisku.
- Gospodarz łowiska nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na łowisku oraz za parkowane samochody.
- Dzieci i młodzież do lat 18 mogą przebywać na terenie Łowiska wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich, które w pełni ponoszą za nie odpowiedzialność.
6 Przepisy końcowe
- Złamanie zasad określonych w niniejszych regulaminie spowoduje natychmiastowe usunięcie takiej osoby z łowiska, unieważnienie ZEZWOLENIA bez zwrotu jego kosztów, a także odmówienie sprzedaży ZEZWOLENIA w przyszłości.
- Gospodarz oraz opiekunowie łowiska mają prawo w sytuacjach wyjątkowych bez wcześniejszego powiadomienia wędkarzy podjąć leczenie ryb poprzez zabieg podania leków do wody jak również zamknąć akwen na czas zawodów wędkarskich, zarybiania, ewentualnego leczenia ryb lub z innych powodów. Za zamknięcie łowiska nie jest zwracana żadna rekompensata. Zwrotowi podlega wniesiona przedpłata rezerwacyjna (ZADATEK).
- Osoby, które wykupią ZEZWOLENIE podczas wędkowania mogą filmować i robić zdjęcia złowionym rybom. Osoby są proszone o udostępnienie tych filmów i zdjęć w pierwszej kolejności gospodarzom łowiska, jeszcze przed publicznym ich okazaniem. W razie konieczności zastosowanie ma oświadczenie stanowiące załącznik nr 3 do niniejszego regulaminu. Do ochrony danych ww. osób zastosowanie ma klauzula informacyjna, stanowiąca załącznik nr 2 do niniejszego regulaminu.
- Osoby akceptujące postanowienia niniejszego regulaminu niniejszym wyrażają zgodę na archiwizowanie danych kontaktowych: imienia, nazwiska, nr telefonu oraz adresu e-mail.
- Osoby akceptujące postanowienia niniejszego regulaminu mogą wyrazić zgodę na:
- przetwarzanie ich danych osobowych w celach marketingowych (w tym oznaczanie z imienia i nazwiska i umieszczaniu zdjęć z wizerunkiem osobistym na portalach społecznościowych prowadzonych przez łowisko),
- komercyjne nieodpłatne wykorzystywanie wizerunku osobistego do materiałów reklamowych związanych z działalnością Łowiska (w szczególności filmy wideo, zdjęcia, plakaty)
- Dane osobowe przetwarzane są zgodnie z klauzulą informacyjną, stanowiącą załącznik nr 2 do regulaminu.
- Przed opuszczeniem terenu łowiska należy udostępnić sprawdzenie pojazdu (np. otwarcie bagażnika, otwarcie torby, itp.) opiekunowi łowiska.
- Wszelkie przypadki kłusownictwa, kradzieży stanowią czyny niezgodne z prawem i będą zgłaszane na Policję lub do Prokuratury celem przeprowadzenia stosownego postępowania karnego.
- Za zabranie ryb z łowiska niezgodnie z obowiązującymi zasadami regulaminu, ustala się kwotę grzywny w wysokości 1 tysiąca złotych za 1 kilogram ryb (zabrane ryby podlegają zwrotowi).
- Prawo do interpretacji Regulaminu w sytuacjach spornym przysługuje opiekunowi Łowiska.
- Pierwszeństwo w rozstrzyganiu wszelkich sporów ma koncyliacja.
- Gospodarz łowiska zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.
Cennik
(ceny za 1 dobę)
- 1. Pomost pływający (houseboaty dostępne od lipca) – HB1, HB2, HB3
– 1 os. łowiąca (SB-ND) 60 zł (PN-PT) 60 zł
– 2 os. łowiące (SB-ND) 120 zł (PN-PT) 120 zł
- 4. Stanowisko namiotowe do max 3 os. (1, 3, 5, 6, 7, 8)
– 1 os. łowiąca (SB-ND) 60 zł (PN-PT) 60 zł
- Osoby towarzyszące (za 1 dobę):
Rodzaj rezerwacji stanowisk
- Więcej informacji na stronie łowiska: https://www.stawypecickie.com/rezerwacje_kapry