Łowisko Jeziory Wielkie

Udogodnienia:

Możliwość wywózki zestawów modelami RC, Możliwość wywózki zestawów pontonem lub łódką, Możliwość rozbicia namiotu, Zwierzęta domowe są akceptowane, Restauracja z dowozem na stanowiska

Opis łowiska:

Łowisko Specjalne “Jeziory Wielkie” zlokalizowane jest 30 km od Poznania przy drodze Kórnik – Zaniemyśl. Jest to naturalne jezioro o powierzchni ok 68 hektarów i średniej głębokości 3,0 – 5,0 metrów. Położone w lesie jest naturalną ostoją ogromnych karpi i amurów , które wpuszczano tu już w latach sześćdziesiątych. Przez szereg lat zbiornik użytkowany był przez Akademię Rolniczą w Poznaniu jako ośrodek badawczy i nie był udostępniony do wędkowania. Od 2006 roku łowisko jest udostępnione jako łowisko karpiowe. Naturalne ukształtowanie jeziora oraz setki drzew zatopionych w wodzie pozwoliły na zachowanie w tym akwenie dużego pogłowia karpia i amura . Największe sztuki złowione i udokumentowane znajdują się w “Paradzie Rekordów”. Nie są to jednak największe okazy z tego jeziora , ponieważ dziesiątki zerwanych zestawów i wyprostowanych haków z całą pewnością świadczą o tym , że są tam sztuki o wiele większe . Linia brzegowa jest bardzo urozmaicona . Duża część jeziora jest niedostępna z powodu gęstego lasu i znajdujące się tam wyjątkowo lubiane przez karpie miejsca żerowania , osiągalne są jedynie z wywózki . Ukształtowanie dna jeziora Jeziory Wielkie jest monotonne i mało zróżnicowane , z niewielką ilością podwodnych górek . Idealnymi miejscami połowu są wielkie zatoki , trzcinowiska i oczywiście niezliczone miejsca ze zwalonymi do wody drzewami. Doświadczenie i opinie wielu łowiących tu karpiarzy , podpowiada bardzo poważne przygotowanie się na tą wodę , szczególnie w pontony , wytrzymałe zestawy i niezawodny sprzęt.

 

 

 

Regulamin łowiska

 1. Na łowisku specjalnym Jeziory Wielkie obowiązuje całkowity zakaz zabijania i zabierania jakiejkolwiek złowionej ryby z gatunku karp i amur.
 2. Na łowisku obowiązuje całkowity zakaz przetrzymywania karpi i amurów w workach karpiowych. Złowione ryby po zważeniu i ewentualnym zrobieniu pamiątkowych zdjęć natychmiast muszą zostać wypuszczone.
 3. Na łowisku obowiązuje górny wymiar sandacza i szczupaka – 80 cm. Ryby z tych gatunków przekraczające 80 cm. należy bezwzględnie wypuścić.
 4. Inne gatunki ryb złowione na łowisku można zabierać, jednakże ilość ( limit ) tych ryb nie może być wyższy niż określony w regulaminie sportowego połowu ryb.
 5. Na łowisku obowiązuje całkowity zakaz wędkowania ze środków pływających takich jak łodzie i pontony. Nie dotyczy to wywożenia zestawów karpiowych, sondowania dna, zanęcania łowiska i holowania złowionych ryb.
 6. Dopuszcza się używanie łodzi i pontonów do transportu na stanowiska bez dojazdu.
 7. Używanie środka pływającego od zmierzchu do świtu wymaga jednej latarki na środku pływającym i kamizelek ratunkowych lub asekuracyjnych z atestem dla każdej osoby znajdującej się na wodzie.
 8. Zabrania się używania środków pływających pod wpływem alkoholu o każdej porze.
 9. W czasie łowienia karpi na każdym stanowisku musi się znajdować kołyska karpiowa i podbierak karpiowy. Maty karpiowe są zabronione.
 10. Wędkowanie odbywać się może tylko na dwie wędki z brzegu i zestawy z jednym hakiem.
 11. Do łowienia karpi i amurów dopuszcza się używanie jedynie haczyków bezzadziorowych lub z mikrozadziorem ( dopuszcza się haczyki typowe ze zgniecionym zadziorem ).
 12. Każdej rybie z gatunku karp i amur przed wypuszczeniem musi zostać zdezynfekowana rana po wyjęciu haczyka oraz ewentualne otarcia.
 13. Wędkowanie może odbywać się całą dobę na wszystkich stanowiskach.
 14. Wędkowanie na spinning na obszarze całego jeziora jest zabronione.
 15. Połów drapieżników może odbywać się jedynie metodą gruntową z hakiem pojedyńczym z brzegu, bez możliwości wywożenia przynęt.
 16. Gospodarstwo Rybackie Miłosław i administrator łowiska nie odpowiada za pozostawione w miejscach niedozwolonych pojazdy, oraz nie pośredniczy w uzgodnieniach dopuszczających ich parkowanie na terenach prywatnych.
 17. Na łowisku obowiązuje rezerwacja stanowisk.
 18. Wędkarze nie łowiący karpi mogą zająć każde stanowisko bez zgłaszania rezerwacji, lecz w chwili przyjazdu wędkarzy z rezerwacją, muszą to stanowisko opuścić.
 19. Dopuszcza się wędkowanie na całym obszarze łowiska Jeziory Wielkie w miejscach innych niż wyznaczone, tylko w taki sposób, który nie wpłynie negatywnie na środowisko naturalne.
 20. Każdy wędkujący zobowiązany jest do posiadania własnego worka na śmieci i zabrania go po zakończeniu łowienia oraz zachowania porządku i nie zaśmiecania łowiska.
 21. Na terenach leśnych w przypadku stwierdzenia wykroczeń lub naruszeń zasad ochrony przyrody, należy powiadomić Nadleśnictwo Babki.
 22. Na terenach nie należących do lasów państwowych w przypadku stwierdzenia wykroczeń należy powiadomić policję państwową.
 23. W przypadku podejrzenia możliwości kłusownictwa lub złamania regulaminu sportowego połowu ryb, należy powiadomić państwową straż rybacką.
 24. Wędkujący w nocy na terenie całego łowiska powinni oznakować miejsce swego pobytu urządzeniem emitującym światło tak, aby było widoczne z wody.
 25. Łowisko udostępnia się do wędkowania w okresie od 01 kwietnia do 31 października.
 26. Dostępne są zezwolenia dobowe, tygodniowe, miesięczne, trzymiesięczne i roczne : https://www.jeziory.pl/opis-i-cennik/
 27. Przy wędkowaniu poniżej 7 dni dostępne są dwa rodzaje zezwoleń dobowych :
  1. Typu A – od 00:00 do 24:00 tego samego dnia ( tzw. dzienne )
  2. Typu B – od 12:00 do 12:00 dnia następnego ( tzw. nocne )
 28. Ilość wystawianych zezwoleń może być czasowo ograniczona.
 29. Wykupujący zezwolenia przyjmują regulamin łowiska bez zastrzeżeń i poddają się jego rygorowi pod karą unieważnienia zezwolenia i zakazem wędkowania w przyszłości.
 30. Wszelkie sprawy nieujęte w tym regulaminie należy konsultować z zarządcą łowiska.
 31. Zarządca łowiska – sprzedaż zezwoleń, rezerwacje, uzgodnienia i dodatkowe informacje: https://www.jeziory.pl/kontakt/

 

 

 

Cennik

Typ zezwolenia Cena Ilość wędek
doba lub wielokrotność * 50,00 zł 2 wędki
tydzień 200,00 zł 2 wędki
1 miesiąc 500,00 zł 2 wędki
2 miesiące 800,00 zł 2 wędki
3 miesiąc 1.000,00 zł 2 wędki
cały sezon 1.500,00 zł 2 wędki

* Przy wędkowaniu poniżej 7 dni dostępne są dwa rodzaje zezwoleń dobowych :

 1. Typu A – od 00:00 do 24:00 tego samego dnia ( tzw. dzienne )
 2. Typu B – od 12:00 do 12:00 dnia następnego ( tzw. nocne )

 

 

 

Rodzaj rezerwacji stanowisk

 • Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 – 18:00 pod numerem +48 730 002 400
 • Przez pocztę elektroniczną na adres: jeziory-wielkie@wp.pl

 

Zdjęcia łowiska:
Lokalizacja łowiska:
Menu