Łowisko Gajdowe

Udogodnienia:

Punkt sanitarny, Możliwość wywózki zestawów modelami RC, Dostęp do prądu na stanowisku, Domki letniskowe, Przyczepy kempingowe, Parking przy stanowisku, Możliwość rozbicia namiotu, Punkt ładowania baterii, Zwierzęta domowe są akceptowane

Opis łowiska:

Łowisko położone jest w województwie Opolskim, w odległości niespełna 8 kilometrów od Strzelców Opolskich w miejscowości Centawa na terenie nadleśnictwa Rudziniec. Jadąc autostradą A4 zjeżdżamy zjazdem nr 88 na Strzelce Opolskie, później na rondzie kierujemy się na Bytom i po kilku kilometrach dojeżdżamy do miejscowości Błotnica Strzelecka, w której odbijamy w prawo na Centawę. Szukając tablicy, która znajduje się przy głównej drodze, odbijamy w lewo i już po kilkuset metrach jesteśmy na miejscu.

Łowisko Gajdowe to 8,5 hektarowa woda, która dzięki swojej różnorodności ukształtowania terenu usatysfakcjonuje każdego karpiarza. Głębokość zbiornika kształtuje się od 80 cm w przepięknej, mocno porośniętej trzcinami zatoce, do 2,5 m po drugiej stronie zbiornika w okolicach dwóch mnichów.

We wspomnianej wcześniej zatoce, a raczej w jej porośniętej i niedostępnej części znajdują się źródła, które dostarczają do zbiornika czystą i świeżą wodę przez cały rok. Kilka dodatkowych źródeł znajduje się w jego środkowej części, przez co woda stwarza rybom bardzo dobre warunki nawet w upalne lato.

Niewątpliwego uroku dodają wodzie dwie wyspy, które oprócz walorów wizualnych uatrakcyjniają zbiornik pod kontem dobrych miejscówek. Dno łowiska jest dość miękkie, ale nie pozbawione blatów z twardszymi częściami. W okolicach drugiego brzegu i wspomnianych wcześniej wysp jest twardo i pewnie również dlatego te właśnie miejsca są najbardziej obławiane.

Na uwagę zasługują również stanowiska znajdujące się bezpośrednio w okolicy mnichów, które również dają wędkarzom bardzo dobre wyniki. Warto wspomnieć, że łowiąc na „mnichach” możemy liczyć na dodatkowe atrakcje w postaci przyłowu jesiotrów, które mimo zaledwie kilkunastu sztuk tego gatunku dość często są poławiane właśnie w tym rejonie. Karpie i amury to oczywiście gatunki dominujące w zbiorniku. Ich populacja szacowana jest przez właściciela na około 7 ton, z czego w głównej mierze dominuje karp. Najwięcej jest sztuk w przedziale wagowym od 6 do 9 kg, sporo jest ryb o wadze od 10 do 14 kg, około 40 sztuk pomiędzy 15 – 18 kg oraz kilka sztuk powyżej 20 kg.

Nad wodą znajduje się 15 stanowisk wykonanych w iście angielskim stylu. Jest więc odpowiednio zrobione zejście do wody zabezpieczone balami z drewna, a całość została wysypana żwirkiem. Wszystkie stanowiska zostały wyposażone w bardzo wygodne drewniane domki, w których znajdują się 3 miejsca do spania (łóżka piętrowe), lodówka, mikrofalówka i czajnik elektryczny oraz ogrzewanie lub w drewniane wiaty, w których spokojnie zmieszczą się dwa wędkarskie łóżka i np. stolik. Resztę naszych karpiowych klamotów możemy trzymać w samochodzie, którym podjeżdżamy bezpośrednio pod stanowisko.

 

 

 

Regulamin łowiska

 

Pobyt na łowisku i wędkowanie.

 1. Dopuszcza się wjazd samochodem na stanowisko.
 2. Wędkowanie musi odbywać się tylko w obrębie stanowiska oznaczonego numerem, przy użyciu max. 3 wędek, tak aby nie przeszkadzać innym wędkującym.
 3. Dozwolony jest połów wyłącznie metodą gruntową lub zig-rig.
 4. Dopuszcza się zanęcanie, sondowanie i holowanie ryb wyłącznie z brzegu. Dozwolone jest również używanie zdalnie sterowanych łódek zanętowych.
 5. Dopuszcza się stawianie markerów tylko i wyłącznie z rzutu.
 6. W przypadku nawałnic, burz i innych gwałtownych załamań pogody zaleca się niezwłocznie złożyć wędki, zabezpieczyć obozowisko oraz sprzęt.
 7. Przywóz zwierząt domowych dozwolony jest tylko po uzyskaniu zgody opiekunów łowiska. Za wszystkie szkody wyrządzone przez zwierzę odpowiada jego właściciel. Zwierzak powinien przebywać wyłącznie w obrębie stanowiska właściciela.
 8. Dopuszcza się możliwość rozbijania namiotów w obrębie stanowiska.
 9. Obowiązkowym wyposażeniem każdego wędkarza jest:  duża mata karpiowa (dopuszczone są wyłącznie maty typu wanienka lub kołyska), podbierak karpiowy o rozstawie ramion co najmniej 40” (100 cm; drobno-oczkowy) oraz żyłka główna o przekroju min. 0,30 mm i środek do odkażania ran (np. klinik) oraz elektroniczne sygnalizatory brań wraz z centralką.
 10. Obowiązuje całkowity zakaz używania plecionki jako linki głównej. Długość przyponu strzałowego z plecionki lub żyłki mono nie może być większa niż 10 metrów. Zestaw bezpieczny musi bezwzględnie umożliwić rybie (po zerwaniu się) uwolnienie się z ciężarka wraz z bezpiecznym klipsem (łączenie leadera lub leadcora z żyłka główną lub strzałówką musi być wykonane poprzez zaplatanie, Zakazuje się używania krętlików do ich łączenia)
 11. Obowiązuje stosowanie haków w rozmiarze nie mniejszym niż „6”.
 12. Połów musi odbywać się wyłącznie przy użyciu profesjonalnych wędzisk karpiowych (wędziska 2-3 składowe) z całkowitym wykluczeniem wędzisk teleskopowych, wędzisk typu feeder.
 13. Każdy wędkarz zobowiązany jest do posiadania i stosowania preparatu dezynfekującego skaleczenia ryby po ukłuciach haczyka oraz wszelkiego rodzaju otarć widocznych na ciele ryby.
 14. Zabrania się korzystania ze środków transportu pod wpływem alkoholu.
 15. Obowiązuje zakaz przetrzymywania ryb w workach karpiowych. Wyjątek stanowią karpie złowione w godzinach nocnych. Sesję zdjęciową należy wykonywać najwcześniej jak to możliwe. Amury fotografujemy zaraz po złowieniu, bez względu na porę doby, a po sesji fotograficznej należy natychmiast wypuścić do wody. Podczas odhaczania i fotografowania należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo ryby (wskazane jest jak najczęstsze polewanie jej wodą).
 16. W przypadku złowienia ryby chorej, okaleczonej, z mocno rozerwanym pyskiem, z głębokimi ranami powstałymi po ataku drapieżników należy pozostawić ją w worku karpiowym i zgłosić opiekunom łowiska.
 17. Po zakończeniu wędkowania każdy wędkarz zobowiązany jest posprzątać swoje stanowisko.

 

Na łowisku zabrania się

 1. zaśmiecania terenu wokół łowiska, oraz zbiornika,
 2. wędkowania przy pomocy innych wędzisk, nieprzeznaczonych do wędkarstwa karpiowego,
 3. samowolnego wycinania roślin, łamania drzew i krzewów,
 4. rozpalania ognisk,
 5. kąpieli w łowisku,
 6. załatwiania potrzeb fizjologicznych poza WC,
 7. głośnego zachowywania się, awanturowania oraz nadużywania alkoholu,
 8. płoszenia zwierzyny leśnej,
 9. nęcenia ziarnem, które nie zostało przygotowane przez obsługę łowiska Gajdowe
 10. stosowania orzecha tygrysiego jako przynęty i zanęty,
 11. parkowania samochodów poza miejscem do tego wyznaczonym,
 12. poruszania się po łowisku pojazdami bez zgody opiekuna łowiska,
 13. pozostawiania w wodzie wszelkiego rodzaju markerów, znaczników itp.

Więcej informacji o regulaminie: http://www.gajdowe.pl/regulamin-2

 

 

 

Cennik

Doba – 60 zł (opłata za wejście, łowienie na trzy wędki)

Opłata dobowa za osobę towarzyszącą – 10 zł

Wynajęcie domku – 65 za dobę

Wynajęcie przyczepy – 65 zł za dobę

Ogrzewanie domku lub przyczepy – 25 zł za dobę.

Wynajęcie kołyski: 5 zł / doba

Opłata za postawienie własnej przyczepy lub kampera: 20 zł / doba

Podłączenie przyczepy kempingowej (obcej) do sieci ee: 20 zł / doba

Stanowisko nr 1 (VIP) – 190 / doba (w cenie jest domek i łowienie na 6 wędek)

Stanowisko nr 15 (zagroda – ranczo) – 190 zł / doba (w cenie jest domek i łowienie na 6 wędek)

Mieszanka ziaren: 15 zł / wiaderka 10 litrów

Każde stanowisko wyposażone jest w energię elektryczną (bezpiecznik 2A)

Wszystkie pozostałe udogodnienia na łowisku są bezpłatne.

 

 

 

Rodzaj rezerwacji stanowisk

 • Rezerwacja stanowisk na łowisku odbywa się telefonicznie lub bezpośrednio na łowisku.  TEL: +48 786 868 020 (wyłącznie w godzinach od 15-20)

 

 

Zdjęcia łowiska:
Lokalizacja łowiska:
Menu