Jezioro Miłoszewskie

Udogodnienia:

Punkt sanitarny, Możliwość wywózki zestawów modelami RC, Możliwość wywózki zestawów pontonem lub łódką, Przyczepy kempingowe, Możliwość zakupu artykułów wędkarskich, Parking przy stanowisku, Możliwość rozbicia namiotu, Punkt ładowania baterii, Zwierzęta domowe są akceptowane, Restauracja z dowozem na stanowiska

Opis łowiska:

Jezioro Miłoszewskie położone jest na północnym krańcu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego niedaleko miejscowości Strzepcz i Miłoszewo. Powierzchnia jeziora wynosi 35,6 ha maksymalna głębokość wynosi 28 m zaś średnia głębokość to 7,2m, a więc jezioro to w stosunku do swojej powierzchni jest relatywnie głębokie.

Stoki dna opadają w kierunku głęboczka zlokalizowanego w centralno-wschodniej części jeziora. Zachodni brzeg jeziora posiada łagodniejsze spady, dno w tej części jeziora jest muliste. Wschodni brzeg posiada ostrzejsze spadki głębokości zaś dno jest twardsze o charakterze piaszczystym. Północny brzeg jeziora, w którym rozpoczyna swój bieg rzeka Bolszewka, jest gęsto porośnięty trzciną. W tej części jeziora rozlokowanych jest kilka pomostów wędkarskich. Dno w tym rejonie jeziora jest częściowo porośnięte roślinnością. Południowy brzeg jeziora jest zróżnicowany zarówno pod względem kształtu linii brzegowej, gdzie ląd dużym cyplem wdziera się w misę jeziora. Południowo-wschodni brzeg posiada ostre spadki głębokości zaś południowo-zachodni brzeg posiada łagodniejsze spadki dna. W tej części jeziora występują lilie wodne.

 

 

 

Regulamin łowiska

 1. Przed rozpoczęciem połowu należy wcześniej zgłosić rezerwację gospodarzom jeziora drogą telefoniczną pod numerami telefonów +48 696 036 236 Karol lub +48 602 300 147 Grzegorz.
 2. Jezioro udostępnia się do wędkowania w okresie: od 01.04 do 30.12, przez całą dobę.
 3. Doba karpiowa liczona jest od godziny 14.00 do godziny 12.00 dnia następnego. W ostatni dzień zasiadki do godziny 13.00 należy opuścić zajmowane stanowisko.
 4. Przed rozpoczęciem połowu należy zameldować swoje przybycie u strażnika jeziora w rybaczówce na stanowisku 23, uregulować płatność za licencje.
 5. Uprawnienia do połowu ryb ma wyłącznie osoba, która nabyła licencję.
 6. Dzieci i młodzież do lat 15-tu mogą przebywać na terenie łowiska wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich.
 7. Dopuszcza się łowienie na maksymalnie dwie wędki.
 8. Na każdym stanowisku musi znajdować się mata karpiowa , podbierak , odkażacz do ran tzw. clinic.
 9. Mata karpiowa – minimalny rozmiar maty jaką można stosować to 70 x 120cm, mata powinna posiadać gruby materac, nie tolerujemy małych cienkich mat „karpiowych” które tylko z nazwy nadają się do poprawnego i bezpiecznego wyczepienia i wypuszczenia ryby.

 10. Obowiązkowo należy posiadać i używać podbieraka, maty karpiowej oraz preparatu dezynfekującego rany ryb po ukłuciach haczyka. Złowione ryby należy wypiąć z haka na macie karpiowej lub w podbieraku w wodzie. Ze złowionymi rybami należy obchodzić się w sposób bardzo delikatny dbając o ich zdrowie i bezpieczeństwo, należy polewać je wodą. Złowione okazy można zważyć i wykonać zdjęcia bez zbędnego przedłużania tej czynności.
 11. Zabrania się stosowania plecionki jako linki głównej.
 12. Każda ryba przed wypuszczeniem po wyjęciu haka musi zostać zdezynfekowana.
 13. ZABRANIA SIĘ ROZPALANIA OGNISK !
 14. Nie wolno znaczyć łowiska przedmiotami innymi niż przeznaczone do tego markery.  Możliwe jest stosowanie jedynie markerów „tyczkowych” , zabrania się stosowania markerów typu „H”.
 15. Dopuszcza się możliwość rozbijania namiotów w obrębie stanowiska, jak również zanęcania, sondowania, stawiania markerów , wywożenia zestawów z środków pływających (do połowy odległości akwenu i możliwie w linii prostej ). Wszystkie te czynności nie mogą utrudniać wędkowania wędkarzom przebywającym na innych stanowiskach.
 16. Zabrania się nęcić łowiska ziarnem, surowym i gotowanym:  kukurydzą, grochem, orzechem tygrysim, łubinem, etc.
 17. Dopuszcza się jedynie nęcenie ugotowanymi ziarnami konopi oraz miękką „puszkową” kukurydzą.
 18. Po skończonym łowieniu zabrania się wyrzucania do wody reszty nie zużytej zanęty.
 19. Każdy wędkujący zobowiązany jest do poddania się kontroli stanowiska, sprzętu i samochodu, przez Gospodarzy jeziora, Policję, Straż Leśną, Państwową Straż Rybacką.
 20. W przypadku udowodnienia kradzieży wędkujący ponosi 100% kosztów skradzionej ryby, zakaz wstępu na łowisko.
 21. Wszelkie sprawy nie ujęte w tym regulaminie należy konsultować z gospodarzem łowiska.
 22. W przypadku stwierdzenia wszelkich naruszeń regulaminu a w szczególności: zaśmiecanie i dewastowanie otoczenia, głośne i niekulturalne zachowanie oraz przeszkadzanie osobom korzystającym ze zbiornika Gospodarz łowiska zastrzega sobie możliwość natychmiastowego usunięcia łowiącego z zajmowanego stanowiska.
 23. Wędkarz zobowiązany jest wysprzątać swoje stanowisko wędkarskie przed i po zakończeniu wędkowania śmieci obligatoryjnie należy zabrać ze sobą
 24. Gospodarze jeziora nie ponoszą odpowiedzialności za wypadki losowe, a także rzeczy pozostawione na łowisku.
 25. Rozpoczęcie połowu jest równoznaczny z akceptacją obowiązującego regulaminu oraz cennika.
 26. Członkowie Pomorskiego Stowarzyszenia Karpiarzy posiadają rabaty cenowe na połów ryb oraz przywileje na jeziorze Miłoszewskim.

 

 

 

Cennik

 1. Licencja wędkarska dzienna z brzegu – 30zł. – połów od świtu do zmierzchu, obligatoryjne wymagane jest posiadanie maty karpiowej i dużego podbieraka karpiowego.
 2. Licencja karpiowa „złów i wypuść” – 80zł. – doba. (z wyjątkiem stanowisk 33 oraz 38)
 3. Licencja karpiowa „złów i wypuść” stanowisko 33 oraz 38 – 100zł. – doba.
 4. Połów z lodu – 20zł. – od świtu do zmierzchu.

– wypożyczenie łodzi – 10zł. doba

– wypożyczenie maty karpiowej – 5zł. doba

– wypożyczenie podbieraka karpiowego – 5zł. doba

– wypożyczenie kamizelki ratunkowej – 5zł. doba

– wypożyczenie przyczepy campingowej – 100zł. doba

– wywóz śmieci – za każdy pozostawiony worek śmieci ( niezależnie od jego wielkości ) – opłata 10zł.

 

 

 

Rekordy

 • Karp pełnołuski 34,6 kg

 

 

 

Rodzaj rezerwacji stanowisk

 • telefoniczna pod numerem telefonu: +48 696 036 236

 

Zdjęcia łowiska:
Lokalizacja łowiska:
Menu