Udogodnienia:
Jezioro Miłoszewskie
Opis łowiska:
Jezioro Miłoszewskie położone jest na północnym krańcu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego niedaleko miejscowości Strzepcz i Miłoszewo. Powierzchnia jeziora wynosi 35,6 ha maksymalna głębokość wynosi 28 m zaś średnia głębokość to 7,2m, a więc jezioro to w stosunku do swojej powierzchni jest relatywnie głębokie.
Stoki dna opadają w kierunku głęboczka zlokalizowanego w centralno-wschodniej części jeziora. Zachodni brzeg jeziora posiada łagodniejsze spady, dno w tej części jeziora jest muliste. Wschodni brzeg posiada ostrzejsze spadki głębokości zaś dno jest twardsze o charakterze piaszczystym. Północny brzeg jeziora, w którym rozpoczyna swój bieg rzeka Bolszewka, jest gęsto porośnięty trzciną. W tej części jeziora rozlokowanych jest kilka pomostów wędkarskich. Dno w tym rejonie jeziora jest częściowo porośnięte roślinnością. Południowy brzeg jeziora jest zróżnicowany zarówno pod względem kształtu linii brzegowej, gdzie ląd dużym cyplem wdziera się w misę jeziora. Południowo-wschodni brzeg posiada ostre spadki głębokości zaś południowo-zachodni brzeg posiada łagodniejsze spadki dna. W tej części jeziora występują lilie wodne.
Regulamin łowiska
- Przed rozpoczęciem połowu należy wcześniej zgłosić rezerwację gospodarzom jeziora drogą telefoniczną pod numerami telefonów +48 696 036 236 Karol lub +48 602 300 147 Grzegorz.
- Jezioro udostępnia się do wędkowania w okresie: od 01.04 do 30.12, przez całą dobę.
- Doba karpiowa liczona jest od godziny 14.00 do godziny 12.00 dnia następnego. W ostatni dzień zasiadki do godziny 13.00 należy opuścić zajmowane stanowisko.
- Przed rozpoczęciem połowu należy zameldować swoje przybycie u strażnika jeziora w rybaczówce na stanowisku 23, uregulować płatność za licencje.
- Uprawnienia do połowu ryb ma wyłącznie osoba, która nabyła licencję.
- Dzieci i młodzież do lat 15-tu mogą przebywać na terenie łowiska wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich.
- Dopuszcza się łowienie na maksymalnie dwie wędki.
- Na każdym stanowisku musi znajdować się mata karpiowa , podbierak , odkażacz do ran tzw. clinic.
- Mata karpiowa – minimalny rozmiar maty jaką można stosować to 70 x 120cm, mata powinna posiadać gruby materac, nie tolerujemy małych cienkich mat „karpiowych” które tylko z nazwy nadają się do poprawnego i bezpiecznego wyczepienia i wypuszczenia ryby.
- Obowiązkowo należy posiadać i używać podbieraka, maty karpiowej oraz preparatu dezynfekującego rany ryb po ukłuciach haczyka. Złowione ryby należy wypiąć z haka na macie karpiowej lub w podbieraku w wodzie. Ze złowionymi rybami należy obchodzić się w sposób bardzo delikatny dbając o ich zdrowie i bezpieczeństwo, należy polewać je wodą. Złowione okazy można zważyć i wykonać zdjęcia bez zbędnego przedłużania tej czynności.
- Zabrania się stosowania plecionki jako linki głównej.
- Każda ryba przed wypuszczeniem po wyjęciu haka musi zostać zdezynfekowana.
- ZABRANIA SIĘ ROZPALANIA OGNISK !
- Nie wolno znaczyć łowiska przedmiotami innymi niż przeznaczone do tego markery. Możliwe jest stosowanie jedynie markerów „tyczkowych” , zabrania się stosowania markerów typu „H”.
- Dopuszcza się możliwość rozbijania namiotów w obrębie stanowiska, jak również zanęcania, sondowania, stawiania markerów , wywożenia zestawów z środków pływających (do połowy odległości akwenu i możliwie w linii prostej ). Wszystkie te czynności nie mogą utrudniać wędkowania wędkarzom przebywającym na innych stanowiskach.
- Zabrania się nęcić łowiska ziarnem, surowym i gotowanym: kukurydzą, grochem, orzechem tygrysim, łubinem, etc.
- Dopuszcza się jedynie nęcenie ugotowanymi ziarnami konopi oraz miękką „puszkową” kukurydzą.
- Po skończonym łowieniu zabrania się wyrzucania do wody reszty nie zużytej zanęty.
- Każdy wędkujący zobowiązany jest do poddania się kontroli stanowiska, sprzętu i samochodu, przez Gospodarzy jeziora, Policję, Straż Leśną, Państwową Straż Rybacką.
- W przypadku udowodnienia kradzieży wędkujący ponosi 100% kosztów skradzionej ryby, zakaz wstępu na łowisko.
- Wszelkie sprawy nie ujęte w tym regulaminie należy konsultować z gospodarzem łowiska.
- W przypadku stwierdzenia wszelkich naruszeń regulaminu a w szczególności: zaśmiecanie i dewastowanie otoczenia, głośne i niekulturalne zachowanie oraz przeszkadzanie osobom korzystającym ze zbiornika Gospodarz łowiska zastrzega sobie możliwość natychmiastowego usunięcia łowiącego z zajmowanego stanowiska.
- Wędkarz zobowiązany jest wysprzątać swoje stanowisko wędkarskie przed i po zakończeniu wędkowania śmieci obligatoryjnie należy zabrać ze sobą
- Gospodarze jeziora nie ponoszą odpowiedzialności za wypadki losowe, a także rzeczy pozostawione na łowisku.
- Rozpoczęcie połowu jest równoznaczny z akceptacją obowiązującego regulaminu oraz cennika.
- Członkowie Pomorskiego Stowarzyszenia Karpiarzy posiadają rabaty cenowe na połów ryb oraz przywileje na jeziorze Miłoszewskim.
Cennik
- Licencja wędkarska dzienna z brzegu – 30zł. – połów od świtu do zmierzchu, obligatoryjne wymagane jest posiadanie maty karpiowej i dużego podbieraka karpiowego.
- Licencja karpiowa „złów i wypuść” – 80zł. – doba. (z wyjątkiem stanowisk 33 oraz 38)
- Licencja karpiowa „złów i wypuść” stanowisko 33 oraz 38 – 100zł. – doba.
- Połów z lodu – 20zł. – od świtu do zmierzchu.
– wypożyczenie łodzi – 10zł. doba
– wypożyczenie maty karpiowej – 5zł. doba
– wypożyczenie podbieraka karpiowego – 5zł. doba
– wypożyczenie kamizelki ratunkowej – 5zł. doba
– wypożyczenie przyczepy campingowej – 100zł. doba
– wywóz śmieci – za każdy pozostawiony worek śmieci ( niezależnie od jego wielkości ) – opłata 10zł.
Rekordy
- Karp pełnołuski 34,6 kg
Rodzaj rezerwacji stanowisk
- telefoniczna pod numerem telefonu: +48 696 036 236